Aeglane internet segab tööd, kes on süüdi?

Aus vastus oleks: “Enamasti Sina ise!”
Paraku kiputakse algul ikka süüdistama internetiteenuse pakkujat, kui internet jõuaks lõppkasutaja seadmeni kaabli abil, oleks teenusepakkuja poolt jagatavad ressursid, võrreldes läbi õhu leviva signaaliga, kindlasti märksa paremini kättesaadavad. Paraku on enamik meist harjunud kasutama juhtmevabu seadmeid ja nii sõltuvad internetikiirused seadmetes eelkõige kontoris leviva wifi signaali efektiivsusest ning võimalikest segajatest. Haruharva on aeglase interneti põhjuseks mõni lüli teenusepakkuja ahelast.

Uimase interneti põhjuseks võib olla kasvõi mikrolaineahi!

Kontori kööginurgas asuv mikrolaineahi võib osutuda märkimisväärseks takistajaks wifi signaali levimisel, nagu ka metallist dokumendikapp või mõni betoonist ventilatsioonikorsten. Tõsi, kodumasinad segavad praeguseks wifi levi juba märkimisväärselt vähem, seda tänu wifi uutest standarditest tingitud erinevale töösagedusele.

Suurimaks probleemiks kontorihoonetes osutub hoopis erinevate wifi võrkude suur arv. Meile ei meeldi enamasti naabriga midagi jagada, sest oma asi on kindel! Juhtmevaba interneti puhul võiks seda siiski teha. Meie hinnangul oleks parimaks lahenduseks kogu hoonet kattev ühtne wifi võrk, mida ettevõtted omavahel jagaksid. Hoone wifi võrku saaks sel juhul seadistada tervikuna ja tugijaamad paigaldataks nii, et need üksteist võimalikult vähe segaks.

Millal sõltub töökvaliteet interneti kiirusest?

Isegi juhul, kui kontoris kasutatakse heade kiirusnäitajatega internetiühendust, ei pane suur osa tavakasutajatest seda tegelikult tähele — neile piisaks ka keskmisest kodukasutajale mõeldud lahendusest, sest enamasti piirduvad nende vajadused meilide saatmise ja uudiste lugemisega. Probleemid tekivad siis, kui olulist rolli mängib internetiühenduse stabiilsus või soovitakse üles-alla laadida näiteks suuremahulisi video- ja fotofaile. Katkenud ühendus hetkel, mil 90% suuremahulisest failist on üles laetud. Või laadimisaeg kaks ööpäeva kui teenusepakkuja sõnul võimaldaks internetiühenduse kiirus justkui samade mahtude laadimist paari tunniga.
Paljud meist kogevad probleemi Skype videokõnesid tehes — pilt hangub reeglina kõige ebasobivamal hetkel.
Alles hiljuti ületas uudiskünnise juhtum, kus arhitektuuribüroodel ei õnnestunud oma mitme kuu tööd konkursile esitada, põhjuseks just probleemid internetiühendusega (loe täpsemalt: http://www.arhliit.ee/uudised/riigihangete-e-lahenduses-tobe-viga/).
Töö sujuvust mõjutab internetiühenduse kiirus olulisel määral veel ka otse pilvelahenduste ja virtuaalserverite keskkonnas töötamisel.

Kuidas probleem lahendada?

Kui neljaliikmelise pere sõidutamiseks sobib põhimõtteliselt ükskõik milline auto, mille ostmisega on paljud meist kokku puutunud, siis kümneliikmelise pere sõidutamiseks tuleks osta buss, paarikümne inimese veoks aga veelgi suurem buss — asju tuleks kasutada sihtotstarbeliselt. Nii ka võrguseadmeid.
Internetiteenuste müüjad keskenduvad pigem internetiühenduse parameetritele, reeglina sisaldub paketis ka mingisugune wifi seade, mis paraku paljudele kasutajatele ei sobi. Tavaliselt pole müügiesindajatel nii tugevat it-tausta, et kliendi tegelikud vajadused välja selgitada. Kontoris, kus töötab üle kümne inimese, enam paketipõhistest lahendustest ei piisa.

Meie Pro IT-s oleme keskendunud just teenusepakkujate ning lõppkasutajate vahelise lüli efektiivseks muutmisele. Meil on kogemus nii hotellide, ülikoolide kui suurte it-valdkonnas tegutsevate firmade majasiseste lahenduste loomisel, oskame kindlasti aidata ka Sinu ettevõtet!